42" Deck Rebuild Kit fit for Poulan Pro PP19A42 PB185A42 PB195H42LT PB20H42YT Includes (2) Spindle 187292 587819701 (2) Pulley 195945 (1) V-Belt 492636 (2) Blade 134149
★★★★☆ 4.0 20 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by sehatpower.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • PULLEY Replaces OEM#:195945, 197473, 532195945 OD: Ø158mm
  • BLADE Replaces OEM#:6189 134149, 532134149, 594892701 LENGTH 21"
Color Metal colour
Belt Style V-Belt
Brand Name q&p
Item Weight 13.6 Pounds
Manufacturer q&p
Material Type Polyurethane (PU)
Item Type Name Deck
Compatible Devices Poulan Pro PP19A42, PB185A42, PB195H42LT, PB20H42YT
Item Dimensions L x W 101.5"L x 0.5"W
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
20 ratings | 8 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (15)
4 stars
8% (2)
3 stars
4% (1)
2 stars
2% (0)
1 star
11% (2)